Paketleme Makinesi Fiyatları

Paketleme Makinesi Fiyatları

 

Paketleme makinesi Türk firmaları tarafından da üretilmektedir. Burada alt başlıklarda gördüğünüz gibi tek tek paketleme makinesinin fiyatını etkileyen faktörleri inceleyeceğiz. Sizlerin daha net anlaması için tüm faktörleri birer birer açıklayacağım.

 

Paketleme Makinesinin Fiyatını Etkileyen Faktörler

  • -Kur dalgalanması
  • -Ürünün Sıfır veya İkinci el olma durumu
  • -Paketleme makinesinin üretim sayısı
  • -Tam otomatik veya yarı otomatik olma durumu

 

Gibi faktörler paketleme makinesinin fiyatının değişmesinde etkilidir.

 

Kur Dalgalanması

 

Türk Lirasının o zamanki değeri paketleme makinesinin fiyatında çok etkilidir. Örneğin 2010 senesinde 1000 Türk Lirası’na 650 Amerikan Doları alınabiliyorken 2020 senesinde sadece 130 Amerikan Doları alınabiliyor. Ne kadar Türk firmaları paketleme makinesi üretse de kur faktörü her alanda olduğu gibi paketleme makinesi fiyatlarını da etkilemektedir.

Ürünün Sıfır veya İkinci el olma durumu
Sıfır ürünler elbette ikince el ürünlere göre daha pahalıdır. Sıfır ürünlerinde genellikle garanti belgesi olur. İkinci el ürün almak biraz güven meselesi istiyor eğer satıcıya güveniyorsanız ikinci el ürün almak sizin için daha kârlı olabilir. İkinci el alırken dikkat edilmesi gerekenler ise ürün fiyatının sıfırıyla ne kadar fark var eğer sıfırı ile fazla fark yoksa sizin için sıfır almak daha mantıklı olacaktır.

Paketleme makinesinin üretim sayısı

Paketleme makinesi üretim sayısı en önemli denebilecek faktörlerden biridir. Elbette ki 100 üretim yapan makine ile 1000 üretim yapan makinenin fiyatları eş değildir. Bu çok önemli maddedir. Bu madde fiyatı ciddi oranda etkileyecektir.

 

.

Tam otomatik veya yarı otomatik olma durumu

 

Tam otomatik veya yarı otomatik olma durumu paketleme makinesinin fiyatını etkileyen önemli faktörlerdendir. Tam otomatik paketleme makinesini insan gücünü minimuma indirerek elaman masrafını azaltacağı için daha pahalıdır. Yarı otomatik paketleme makineleri ise belli bir yere kadar insan gücü kullanmaz ama diğer yerlerde insan gücüne ihtiyaç duyacaktır. Bu yüzden tam otomatik paketleme makinesi ile yarı otomatik paketleme makinesi arasında ciddi fiyat farkları vardır. Tam otomatik paketleme veya üretim cihazlarını genellikle sermayesi çok olan iş insanları alır. Yarı otomatik paketleme veya üretim cihazlarını ticarete yeni atılan, sermayesi az olan iş adamları veya kadınları kullanır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir